Nejlepší povinné ručení 2022

 • Nejlepší ceny povinného ručení v ČR

Sjednejte si nejlepší povinné ručení na trhu

Povinné ručení je zákonem vyžadovaná pojistka, která za vás zaplatí škodu účastníkům nehody, pokud ji zaviníte vy. Jízdou v nepojištěném vozidle byste se vystavili riziku pokuty ve výši až 40.000 Kč, přitom stačí mít i ručení se základními limity plnění. Snadno, rychle a levně, tak si u nás sjednáte to nejlepší povinné ručení na trhu.

Jak najít dobré a levné povinné ručení

Nejnižší ceny najdete na našem webu, kde vám srovnáme nabídky největšího počtu pojišťoven – vy si jen vyberte ručení dle vašich potřeb, ať už je vaší prioritou nízká cena nebo nadstandardní připojištění. Sjednání zabere jen chvilku a jakmile formulář potvrdíte, obdržíte e-mailem zelenou kartu.

Výpočet povinného ručení 2022

Cenu ručení ovlivňuje řada faktorů včetně typu a stáří auta, bydliště a v neposlední řadě také počet nehod v minulosti – bonus za jízdu bez nehod vám může ušetřit až 60 %. Ručení šité na míru vám a vašemu vozu najdete pomocí naší kalkulačky. Ve čtyřech snadných krocích si můžete sjednat ručení z pohodlí vašeho obýváku.

Levné povinné ručení

Porovnání povinného ručení v roce 2022 a v letech 2021 až 2018

2018 2019 2020 2021 2022 rozdíl (2022 vs. 2021)
Škoda Octavia, r.v. 1997, objem 1896 ccm, 66 kW 2.514,- Kč* 2.308,- Kč* 2.800,- Kč* 1.778,- Kč* 1.865,- Kč* +4,8%
Škoda Fabia, r.v. 2012, objem 1198 ccm, 51 kW 3.364,- Kč* 2.917,- Kč* 1.993,- Kč* 1.568,- Kč* 1.807,- Kč* +15,2%

*Ceny jsou kalkulované individuálně dle stejné konfigurace produktu, v případě pojistníka se jedná o náhodný výběr klientů, nereprezentující celou nabídku pojišťoven a portálu povinne-ruceni.com

Jsme tu pro vás

Pokud si nevíte rady s tím, jaké vybrat povinné ručení nebo jak provést výpočet, rádi vám pomůžeme – kontaktujte nás přes chat na webu, e-mailem na info@povinne-ruceni.com či volejte číslo 226 289 778. Najít nás můžete také na facebooku, kde pravidelně zveřejňujeme užitečné informace pro řidiče.

Proč si sjednat povinné ručení na Povinné-ručení.com?

 • Šetříme vám peníze – přinášíme slevu až 70 % oproti standardním ceníkům pojišťoven.
 • Šetříme váš čas – porovnání největšího počtu nabídek na jednom místě a možnost sjednání pojištění během několika minut.
 • Nikomu nenadržujeme, tedy kromě vás – chceme, abyste si sami vybrali pojištění, které vám vyhovuje nejvíce.
 • Jsme dobří v tom, co děláme – na trhu fungujeme od roku 1999 a v našich řadách máme jen proškolené odborníky s aktuálními informacemi.

Nejčastěji kladené otázky – FAQ

Pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla, zkráceně povinné ručení, musí mít každý majitel vozidla a tuto povinnost stanovuje zákon. Jako doklad o platném povinném ručení slouží zelená karta.
Součástí povinného ručení je krytí škod vzniklých provozem vozidla. Mezi ně patří škoda na zdraví nebo životě, na majetku, ekologické škody, ale také ušlý zisk a asistenční služby poskytnuté řidiči. Způsobíte-li si škodu na vlastním vozidle nebo Vám bude vozidlo odcizeno, nebude tato škoda hrazena z povinného ručení.
Povinné ručení je nutné vypovědět vždy písemnou formou. Existuje hned několik způsobů, jak lze povinné ručení vypovědět:

 • výpověď do dvou měsíců od uzavření pojistné smlouvy
 • výpověď do třech měsíců ode dne nahlášení pojistné události
 • výpověď při neakceptaci změny pojistného
 • vyřazení vozidla z evidence motorových vozidel
 • změna majitele vozidla
 • neplacení pojistného
 • výpověď dohodou
 • výpověď podaná 6 týdnů před koncem pojistného období
Zelená karta Vám bude ihned po sjednání povinného ručení zaslána na Váš e-mail.
Počátek pojištění je stanoven datem, které je uvedeno v pojistné smlouvě. Je možné, aby bylo pojištění sjednáno s odloženou platností, tj. je možné, že smlouva bude uzavřena např. v květnu a pojištění bude platné od června. Je ale vyloučeno, aby bylo datum pojištění sjednáno zpětně.