Povinné ručení motocyklu nejlevnější pojištění motockylu online

  • Nejlevnější pojištění motocyklu v ČR
Povinné ručení motocyklu

Povinné ručení musí mít i motorky

Zákon č. 168/1999 Sb., který ukládá provozovatelům motorových vozidel povinnost platit každoročně pojištění odpovědnosti z provozu, platí nejen pro osobní automobily, ale i pro motorky. Plánujete-li koupi motocyklu, měli byste počítat i s touto povinnou „investicí,“ která Vás bude čekat každým rokem provozování jednostopého stroje.

Příklad povinného ručení na motorku

Porovnání motocyklu
CPI OLIVER 50 CITY / 50 ccm / 2 kW / 2004
Jana M.
Datum narození: 01. 05. 1988
Bydliště: Praha 1, 118 00
Bonus: 84 měsíců
Pojistné události: 0
Cena od 168 Kč ročně

Spočítejte si cenu povinného ručení online.

Kde sehnat pojištění motocyklu opravdu levně?

I proto, že je pojištění motocyklu povinné, je výhodou vědět, kde jej můžete sjednat nejlevněji. Z dlouhodobého hlediska tak můžete ušetřit spousty peněz, což v současné době „utahování opasků“ není vůbec na škodu. Někde se můžete dozvědět, že abyste měli co nejlevnější zákonnou pojistku, měli byste jezdit bez nehod, čímž získáte tzv. bonusy, ze kterých vyplynou slevy na pojistném…
…s tím se nedá jinak, než souhlasit, ale co mají tedy dělat mladí lidé bez bonusů? Srovnat aktuální nabídku a vybrat si, může být odpověď, jenž zní sice jednoduše, ale ve skutečnosti jde o dost zdlouhavý úkon, který navíc vyžaduje řádnou dávku trpělivosti a kvalitní orientaci v produktových nabídkách jednotlivých pojišťoven. Pokud však máte vhodný nástroj, je to tak snadné, jak to zní.

Chcete-li ušetřit peníze, čas a snad i nervy, využijte našich služeb. Ať už jste mladí řidiči bez bonusů nebo zkušenější jezdci s bonusy, naše kalkulačka Vám vždy nabídne povinné ručení motocyklu srovnané dle ceny, takže téměř okamžitě zjistíte, jaká pojišťovna Vám aktuálně nabízí nejvýhodnější povinné ručení motorky. Tím však naše služby nekončí – vybranou nabídku může klient uzavřít okamžitě online.

Neztrácejte zbytečně čas a šetřete peníze – povinné ručení srovnání Vám pomůže s hledáním nejlevnějšího pojištění motocyklu.

Sezónní pojištění motocyklu

Protože je motocykl specifický dopravní prostředek, který není ve většině případů používán po celý rok jako jsou používána například auta, můžete získat i specifické pojištění tohoto dopravního prostředku. V zimě lze na silnicích zahlédnout jenom absolutní minimum motocyklů a právě tomu, že motorky v zimě nejezdí, může být jejich pojištění přizpůsobeno.

Jedná se o tzv. sezónní povinné ručení motocyklu, při kterém je motocykl pojištěn celý rok, ale platí se pouze za předem a přesně stanovené měsíce, které si sami určíte, protože víte, že v tu dobu budete jezdit. Výhodou sezónního pojištění je fakt, že nemusíte motorku odhlašovat z registru vozidel, čímž se vyhnete i odevzdání registračních značek do depozitu.

Vemte na vědomí, že pokud budete provozovat motorku i mimo sezonu a způsobíte někomu škody na zdraví nebo majetku, budete muset způsobené škody zaplatit ze svého a to až ve 100% výši.

Upozorňujeme, že kalkulačka povinného ručení nenabízí sezónní pojištění, ale klasické povinné ručení.

Máte-li tedy zájem uzavřít klasické povinné ručení motorky, využijte rychlého srovnání cenových nabídek, a uzavřete smlouvu online.