Partičku Simpsonových jako by znal snad každý, kdo kdy přepínal mezi televizními kanály. Scénáristům populárního televizního seriálu se ale nejednou podařilo předpovědět budoucnost. V jedné z epizod se Donald Trump stal prezidentem, k čemuž o sedmnáct let později doopravdy došlo. Poté, co svět internetu pohltil emotivní proslov Grety Thurnbergové, začali lidé na sociálních sítích upozorňovat na podobnost s Lízou Simpsonovou. Na obrazovkách se při vysílání objevil také dnes již světoznámý iPod, který se na trh ale dostal o mnoho let později. Simpsonovi toho předpověděli mnoho – i v automobilismu.
Populární SUV
V deváté řadě oblíbeného seriálu se objevuje obrovské terénní Canyonero. Automobil z epizody Poslední pokušení Krustyho se prodává jako velký a prostorný vůz s pohonem všech čtyř kol v dokonale drsném stylu, který přitahuje miliony kupců z celého světa. Vyznačuje se prostorem, přičemž je stále jen osobním automobilem, který se ale řídí jako evropský sporťák. Kreslený vůz připomínal Jeep Grand Wagoneer, jezdil ale o dost lépe i po silnici. To připomíná dnešní SUV. V době, kdy se epizoda vysílala, mívali lidé automobily buď do terénu, nebo na jen na silnice.
Automobily, které komunikují
Homer v epizodě Cáklý Max jedna souhlasí s tím, že otestuje elektrické auto Elec-Taurus výměnou za dárek zdarma. Homerovi se podaří auto utopit, nabourat a kompletně zničit, a když ho vrací hořící zpátky, automobil si stěžuje, že ho všechno pálí. Na tehdejší dobu něco nemožného, dnes mají nejnovější automobily běžně zakomponované hlasové ovládání nebo mluvícího asistenta.
Individualizace automobilů
Automobil s až absurdními možnostmi navrhl v jedné epizodě sám Homer ihned poté, co se seznámil se svým nevlastním bratrem. Ten byl velmi úspěšným konstruktérem a Homera požádal o to, aby navrhl takové auto, po kterém by toužil každý průměrný Američan. To ještě tvůrci epizody Ach, rodný bratře, kde tě mám, která byla odvysílaná v roce 1991, netušili, že takovým možnostem bude blízká doba doopravdy přát. Dnes je totiž nabízeno takové množství variant, doplňků a možností, jen aby byl automobil co nejvíce přizpůsoben vkusu kupujícího.
Automobily bez řidiče
Jestli je něco nejzajímavějším pokrokem současné technologie, jsou to jednoznačně samořídící automobily. V roce 1999 byla odvysílaná epizoda s názvem Na plnej plyn, kdy Homer vyzývá řidiče kamionu Reda na soutěž v přejídání. Tu ale Red nezvládne a aby Homer uctil jeho památku, rozhodne se zavést jeho náklad do cílové stanice na Atlantu. Homer za volantem usne a místo toho, aby se kamion zřítil ze srázu, sám od sebe zatočí a zaparkuje blízko pumpy. Kamioňáci totiž v epizodě udržují autonomní řídicí systém Navitron Autodrive v tajnosti.
Ikonická DMS-12 se vrací
Zajímavá předpověď se objevila v epizodě Ryba jménem Selma, která byla odvysílaná v roce 1996. V epizodě se objevuje herec Troy McClure, kterému kariéra zrovna nepřeje. Se svým starým DeLorean DMC-12 zdemoluje několik stojících aut v poklidné springfieldské ulici a výklopnými dveřmi praští do brady šerifa Wigguma. Totožná scéna se odehrála v Návratu do budoucnosti 2, kde totéž provede doktor Brown Biffu Tannenovi. V epizodě byla Troyova kariéra navíc oživena pomocí Selmy a o 19 let později společnost DeLorean Motor Company oznámila, že oficiálně oživí výrobu ikonické DMC-12.